تولید قالب وافل بازدید: 1214

نکات اجرایی سقف یوبوت

 1. چیدمان قالب های یوبوت باید حتما مطابق با نقشه های اجرایی انجام شود در صورتی که این فاصله متفاوت باشد حتما باید توسط ناظر پروژه و یا محاسب سقف بررسی شود .
 2. بست هایی که روی بندهای یوبوت ها قرار دارند در یک دیگر چفت شده و به وسیله ی چسب پلاستیکی چسبیده می شوند و به این وسیله محکم و بدون تکان خوردن در فواصل مشخص شده قرار می گیرند 
 3. آماتور بندی فوقانی و تحتانی ، باید به گونه ای انجام شود که بین هر دو قالب یوبوت یک میلگرد قرار بگیرد .
 4. در قسمت هایی که خطر خوردگی زیادی وجود ندارد باید از اسپیسر استفاده شود . اسپیسرهای 3 تا 5 سانتی متری برای این منظور د نظر گرفته شده است .
 5. در اجرای سقف یوبوت وقتی از قالب های سایز بزرگ که دارای ارتفاع بیشتر از 20 سانتی متر هستند استفاده شود برای جلوگیری از بلند شدن قالب ها در حین بتن ریزی لازم است شبکه پایینی آماتور به وسیله ی سیم آماتور بندی به پروفیل یا لوله بسته شود .
 6. .در کنج هر یوبوت باید از آماتور های سنجاقی استفاده شود ثابت نگه داشتن یوبوت ها در بین شبکه ی بالا و پایین توسط این آماتورهای سنجاقی انجام می شود .
 7. برای بتن ریزی بهتر است در ابتدا یک لایه ی 10 سانتی متری بتن ریخته شود و ویبره زده شود و سپس روی آن پر شود .
 8. میزان مقاوت بتن در طراحی سازه محاسبه می شود میزان روان بودن بتن نیز باید در حدود 11 الی 13 سانتی متر باشد تا به راحتی به قسمت های زیرین قالب نفوذ کند .
 9. پس از اتمام شبکه ی آماتور اصلی ، میلگرد های اضافی باید تعبیه شوند این میتگرد ها شامل میلگرد های اضافه وسط دهانه ، روی ستون ها و دیوار های برشی ، بازشوها ی بزرگ و آماتور های 45 درجه اطراف بازشو ها هستند .
 10. ایجاد خیز منفی به اندازه ی استاندارد در هنگام قالب بندی دال امکان پذیر می باشد .
 11. برای یکنواخت شدن سطح بتن میتوان قبل از بتن ریزی از شابلون استفاده کرد .
 12. می توان در صورت نیاز از پمپ های هوایی استفاده کرد .
 13. به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام بتن ریزی ضربه زدن به سقف ، بتن ریزی در دولایه را دچار مشکل کرده و باعث بالا امدن قالب های یوبوت می شود .
 14. توصیه می شود برای امنیت بیشتر هنگام بتن ریزی در زیر دو سقف قبلی از جک های اطمینان استفاده شود .
 15. زمان باز کردن قالب های سقف باید مطابق با ایین نامه ها تعیین شود .
  اجرای سقف یوبوت

تصویر 1- اجرای سقف یوبوت 
بازدید: 772تاریخ انتشار : 1399/10/17
  سقف وافل