سقف کامپوزیت بازدید: 3162

شناخت قالب وافل قفل دار

نوع دیگری از قالب های وافل ، قالب های قفل دار هستند که در کیفیت اجرای سقف وافل بسیار تاثیر گذارند . درون این قالب ها قفل هایی تعبیه شده اند که با فیکس شدن آنها داخل هم قالب ها به راحتی در کنار هم قرار می گیرند . وجود این قفل ها باعث می شود خطر تکان خوردن و یا سر خوردن قالب ها به صفر برسد . استفاده از این نوع قالب ها باعث افزایش ایمنی کارگران ، افزایش کیفیت کار و دیگر مزایای فنی اجرای سقف وافل می شود.


 


تصویر 1- نمونه قالب وافل قفل دار

قالب های قفل دار جدیدترین و به روز ترین قالب های وافل در سطح کشور هستند که از کیفیت بالایی برخوردار هستند و به نحوی میتوان گفت نمونه ی کامل شده‌ی سایر قالب هاست چرا که ایراد هایی که دیگر قالب ها دارند در این نوع قالب دیده نمی شود .
در این قالب ها برای قفل کردن آنها از پین فلزی استفاده می شود و بعد از مرحله ی بتن ریزی سوراخ هایی که در قالب تعبیه شده است برای جداسازی قالب ها استفاده می شود .
شبکه ی داخلی قالب عملکردی به مراتب بهتر از سایر قالب ها دارد که باعث میشود قالب ها به راحتی کنار یکدیگر قرار بگیرند و علاوه بر این سایر ویژگی قالب ها نیز عملکردی بهتر دارند .

قالب های قفل دار آبا

شرکت آبا از این پس تمامی قالب های خود را به صورت قفل دار تولید می کند تنها قالب نیم وافل جز این دسته نیست که به زودی در این دسته قرار می گیرد . قالب های قفل دار مجموعه ی آبا با قالب های قفل دار موجود در بازار متفاوت است قفل هایی که برای این قالب ها ساخته می شود فلزی هستند و به گونه ای طراحی شده اند که امکان قرار گرفتن قالب های فلزی را درکنار قالب های وافل به راحتی فراهم می کنند . قفل های فلزی این قالب ها جداگانه به فروش می رسند به عبارت دیگر می توانید این قالب ها را هم به صورت قفل دار و هم به صورت ساده خریداری کنید .

مزایا قالب قفل دار سقف وافل

  • استفاده از قالب های قفل دار باعث می شود که قالب ها در کنار یک دیگر قرار بگیرند و نمای اکسپوز حاصل شود .
  • عدم شسکستکی قالب در اثر پرت شدن و ضربه دیدن
  • احتمال تکان خوردن قالب در حین بتن ریزی صفر است
  • کاهش میزان مصرف مصالح
  • عدم شکست شبکه ی داخلی قالب ها به دلیل مقاومت بالای این نوع از قالب ها
  
بازدید: 1479تاریخ انتشار : 1399/10/09
    سقف وافل